PON Děčín

20.12.2008 18:42

V sobotu 20.12 proběhl Pohár olympijských nadějí v kategorii nejmladších žáků v Děčíně. Náš oddíl měl ve vybrané desítce dva zástupce. Jana Hänela, který již svou nominací mile překvapil. Naopak Standa Čaja měl potvrdit roli favorita. Standa kvalifikační skupinu vyhrál bez ztráty setu, když postupně 3:0 porazil Vidláka(Děčín), Herverta(Litoměřice), Volka(Krupka) a Janečka(Děčín). Jenda ve druhé skupině smolně prohrál úvodní zápasy 2:3 se Sloupem(Ústí) a Březovským(Litoměřice). S Dusíkem(Děčín) a Šimánkem ztéhož oddílu prohrál 0:3. Ve skupině o 7 až 10 místo prohrál s Hervertem a porazil Volka 3:1. Celkově skončil na 9. místě.

Standa ve finálové skupině porazil Šimánka 3:0, ale pak přišel nečekaný propadák a porážka od Dusíka 0:3. Nezvládl roli vysokého favorita a utkání neskutečně odevzdal. V posledním zápase porazil Sloupa 3:0. Musel se tak spokojit s druhým místem, když k vítězství mu stačilo uhrát jeden set proti Dusíkovi, protože ten v posledním utkání prohrál s Janečkem 1:3.

Konečné pořadí: 1.Dusík, 2.Čaja, 3.Janeček, 4.Vidlák, 5.Šimánek, 6.Sloup, 7.Hervert, 8.Březovský, 9.Hänel, 10.Volek.